DAILY WEEK 8.10 – 14.10.2018 – gdzie zrobić backup / podcasty o rozwoju / czym jest Welive?

– Zrobiłem backup najważniejszych plików na komputerze. Staram się to robić przynajmniej raz w miesiącu, bo na bieżąco tworzę swoje własne materiały do pracy, albo prototypy planszówek (takie hobby). Wrzucam to na chmurę do One Drive od Microsoftu, który mam w cenie w pakiecie Microsoft Office (płacę 30 zł miesięcznie za pakiet office, który jest stale aktualizowany). W razie najgorszego będę mógł pobrać backup na dowolny sprzęt i móc powiedzieć „uff, dobrze, że zrobiłem backup”

– Nabieram nawyku zmuszania się pracy od do, by starać się zamykać pracę maksymalnie do 13.30 o ile nie mam ważnych powodów, by zostać dłużej. Już chyba wszyscy wiemy, że 8 godzinny czas pracy nie jest specjalnie potrzebny, ani efektywny. Robię to co muszę po prostu starając się nie rozpraszać. Fakt, że pracując na efektach nikogo nie obchodzi jak długo to robię tym bardziej temu sprzyja.

– Zaniedbałem oglądanie TED’ów (TED.COM). Dlatego dodałem do subskrypcji podcast, który zapewnia mi to co w nich najważniejsze, czyli audio. Teraz będąc gdzieś w drodze nie będę miał wymówek, by czegoś od czasu do czasu nie odpalić z nadzieją, że czegoś się nauczę.

– Miałem wyjechać na kilka dni do Londynu w ramach relaksu (http://zmieniamzycienalepsze.pl/daily-week-24-30-wrzesnia/)i w celu zaspokojenia głodu podróży. Jednak kiepska prognoza pogody przez większość tego pobytu zmusiła mnie do zastanowienia, czy nie mogę tego odłożyć na inny termin. Otóż mogłem, choć przepadł mi już opłacony bilet (co nazywam „podatkiem od głupoty”). W zeszłym roku zaplanowałem sobie, że będę gdzieś wyjeżdżał co kwartał i byłoby to absolutnie możliwe, bo podróżuję dość budżetowo. Rzecz w tym, że te same środki mógłbym równie dobrze zainwestować w mój projekt na przyszły rok z nadzieją, że przyśpieszy jego rozwój. Tak, by w efekcie kiedyś mógł podróżować więcej i bardziej na bogato. Lecę na pewno natomiast za to gdzieś w grudniu i prawdopodobnie od 2019 zmniejszę ilość wyjazdów do dwóch.

– Wróciłem do medytacji. Zapomniałem jak bardzo bywapomocna. Kołatało mi się w ostatnim tygodniu w głowie wiele spraw, które poukładałem dzięki właśnie medytacji. Pisałem o niej wcześniej: http://zmieniamzycienalepsze.pl/czym-diabla-medytacja-25-09-2017/, a do jej praktykowania korzystam ze świetnej appki Mindfulness.

– Skoro o appkach mowa to z artykułu prasowego trafiłem na taką, która pozwala umawiać spotkania na planszówki ( mowa o Boardly). Tak, nadal bardzo lubię grać w gry planszowe i wysłużę się tym gościem, by powiedział dlaczego są fenomenalnym sposobem spędzania czasu wolnego: https://www.youtube.com/watch?v=dvTj9edt6Wg

– Od tego tygodnia zacząłem ustalać 3-4 krytyczne cele na kolejny dzień. Takie, które są absolutnym must have i częścią większego planu. Cała reszta rzeczy to takie „przy okazji”, ale je powinienem zrealizować. Korzyść jest taka, że mam jeszcze jaśniej poukładany dzień. Ów cele ustalam sobie każdego wieczora na kolejny dzień.

– Spróbujcie sobie odpowiedzieć na pytanie „czy mam dobre życie?”. Odpowiedź może być przerażająca, zmuszająca do głębokich przemyśleń i rozpoczęcia szeroko zakrojonych działań, by to zmienić. W moim przypadku efektem tych przemyśleń było wskazanie sfer, które jeszcze chciałbym poprawić, bo nie mogę powiedzieć, bym był z nich zadowolony.

– Trafiłem i namiętnie słucham podcastu „Książki które uczą”. Jest dokładnie o tym o czym mówi jego nazwa. Autor streszcza najważniejsze lekcje z nich płynące, więc czasem mam wrażenie, że po tym co usłyszałem nie mam potrzeby sięgać po ten tytuł.

– Zachęcam pójść krok dalej i zadać sobie pytanie: ile dziś wystarczyłoby mi pieniędzy, gdyby pracodawca przestał być wypłacalny? Trafiłem na to pytanie w zaskakująco mądrej rozmowie z M. Szafrańskim. Wydawało mi się, że nie będzie w stanie mnie zaskoczyć, ale jednak > https://www.youtube.com/watch?v=I8qPxl5GteY

– Fascynuje mnie życie w ramach otwartych społeczności takich jak „Welive”. To coś w rodzaju wynajmu mikro mieszkania ze współdzieloną przestrzenią taką jak jadalnie, salony gier, sklepiki, strefa pracy. W cenie są usługi sprzątania, czy też uzupełniania artykułów higienicznych. Ciut więcej tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=2QCySNv7cxA. Nie mogę jednoznacznie powiedzieć, że potrafiłbym tak żyć, ale wiem jedno – mieszkanie samemu MOŻE być nudne, a to rozwiązuje (dla niektórych) ten problem.

– Założyłem konto na Instagramie (mateuszkiszlo). Nie po to, by kogoś tam obserwować (może to się jeszcze zmieni), ale wrzucać tam krótkie i przydatne treści bez żadnych filtrów. Zrozumiesz jak zobaczysz. Boże broń, żeby mi to służyło do jakiegoś podbijania własnego ego, czy wrzucania czegoś ładnego bez żadnej wartości dla ciebie

– Bonus: rewelacyjny kawałek do relaksu: https://www.youtube.com/watch?v=Gdg5HqX_vZE

 

CHCESZ DOŁĄCZYĆ DO GRUPY W KTÓREJ CO JAKIŚ CZAS PODRZUCAM NARZĘDZIA / APPKI / INICJATYWY / ROZMAITE RZECZY, którymi nie dzielę się później nigdzie indziej? No to jest > TUTAJ <

  • Paweł Kot

    Ciekawa sprawa z tym podcastem o książkach – zaraz przesłucham jeden odcinek! 😉