GODNE POLECENIA (RZECZY), KTÓRE UCZYNIĄ ŻYCIE LEPSZYM #1

1] CZYM ZROBIĆ ZAJEBISTĄ PREZENTACJĘ? PREZI:

Każdy z nas już to robił(a) lub robić będzie – mowa o prezentacjach. Staram się na ogół, by prezentacje prowadzić bez elektroniki (ileż to ja razy widziałem na szkoleniach, że coś im nie działa i rozwala się flow). Jeśli jednak juz z jakiegoś powodu muszę to od lat korzystam z PREZI – najładniejszej i jednej z bardziej intuicyjnych narzedzi na rynku do tego celu. Podsumowując – unikajcie tego, by wasze szkolenia opierały się na zawodnym sprzecie, ale jeśli już musicie: PREZI.

 

 

2] PO CO KOMU, AŻ SZEŚĆ KONT? ŚWIETNA METODA, KTÓRA POZWOLI SENSOWNIEJ ZARZĄDZAĆ PIENIĘDZMI, KTÓRYCH DO TEJ PORY ZAWSZE BRAKOWAŁO: http://6kont.edu.pl/

 

3] PROSTY I PRZEJRZYSTY SYSTEM DO ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI – TRELLO:

Długi czas nie mogłem zdecydować się na żaden system do zarządzania projektami. Potrzebowałem go do zarządzania swoją sprzedażą. Próbowałem kilku różnych w systemie abonamentowym, ale każdy okazywały się być zbyt rozbudowane na moje skromne potrzeby.

Przypomniałem sobie o Trello – darmowym narzędziu do organizacji pracy i (jeśli tego potrzebujemy) zarządzania projektem w zespole. Trello jest banalnie prosty w użyciu, ale uporządkował wreszcie moje działania. Prosty ficzer jakim jest sprawdzanie kolumny w prawo, gdy tylko pchnę element układanki naprzód zrobił tu robotę.

 

 

4] COŚ DLA OSÓB, KTÓRE CHCĄ W COŚ INWESTOWAĆ – GLOBAL INVESTOR CLUB:

Jedna osoba dołączyła do grupy, bo szukała ludzi aktywnie w coś inwestujących. Jest taka ogólnopolska inicjatywa pod nazwą Global Investor Club (nazwa strasznie nadęta, ale niech was nie zraża). W dużym uproszczeniu są to spotkania osób zainteresowanych inwestowaniem w PRZERÓŻNE formy – od oklepanego już wynajmu / podnajmu, po mniej oczywiste jak kryptowaluty, wina i tak dalej. Odbywają się raz w miesiącu w kilku miastach w Polsce (w linku macie ich spis, który cały czas ma się rozrastać). Wejściówka kosztuje 30 złotych. Pojawiają się zarówno praktycy z wieloletnim stażem jak i osoby zupełnie zielone. Jest czas na wypowiedzi prelegentów jak i networking (dla którego to się zresztą pojawiałem). Same spotkania są co prawda pretekstem do potencjalnego upsellingu (bo płatnych inicjatyw w grupie jest więcej), ale same mimo tylko powierzchownego zaangażowania zapewniły mi już dwukrotnie mi zaprocentowały. Jest nienachalnie, bardzo przyjaźnie i z nastawieniem na dawanie wartości.

Idealnie wpasują się tu osoby pracujące w finansach i prawnicy, bo pojawiają się tu ludzie potrzebujący ich usług.

 

5] JAK STWORZYĆ WŁASNĄ APPKĘ NA TELEFON BEZ ŻADNEJ WIEDZY? – SUPERNOVA STUDIO:

Marzy wam się własna appka na telefon, ale nie macie bladego pojęcia jak się za to zabrać? No to heja, bo właśnie znalazłem narzędzie, które to umożliwia bez żadnej programistycznej wiedzy.