Ola z „Pod Niebem Malagi” – „Trzeba umieć zaakceptować fakt, że ktoś ma prawo myśleć o tobie źle”

Pasjonatka języków obcych. Z wykształcenia jest tłumaczem i lektorem języka hiszpańskiego. Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Boloñskim we Włoszech oraz studia magisterskie na słynnym Uniwersytecie w Salamance.

Od kilku lat udziela korepetycji na wszystkich poziomach. Jej uczniami są biznesmeni, młode mamy, dzieci, maturzyści, emeryci, blogerzy, podróżnicy, fani despacito oraz wszyscy ci, którzy z całego serca pragną nauczyć się tego pięknego i jakże melodyjnego języka.

 

Więcej na jej stronie: https://www.podniebemmalagi.com

Rozmowa jest elementem tego projektu: http://zmieniamzycienalepsze.pl/szczera-rozmowa-ze-mna-zapowiedz-poteznych-zmian/

 

Jedne z najlepszych decyzji jakie podjąłeś / aś w życiu (i dlaczego tak uważasz)? 

Zdecydowanie moją najlepszą decyzją w życiu była przeprowadzka z Wielkiej Brytanii na Południe Hiszpanii. To była dla mnie duża zmiana i nie mówię tu bynajmniej o pogodzie. Zmienił się mój sposób myślenia i zwolniłam tempo. Wcześniej żyłam dość chaotyczne, szybko i w pogonii za karierą i pieniędzmi. Po przeprowadzce do Malagi przewartościowałam całe moje życie i dziś nie muszę już za niczym gonić 😊

Kolejną rzeczą, która zdecydowanie odmieniła moje życie jest medytacja. Zrozumiałam, że to co dzieje się w mojej głowie ma wpływ nie tylko na mnie ale i na otoczenie. Jesteśmy uczeni od małego, że powinnismy dbać o nasze zdrowie, naszą sylwetkę czy nasz wygląd. Niestety nikt nie mówi nam, że trzeba również zadbać o nasz umysł.

A przecież, dbanie o nasz umysł to podstawa!

 

Jedne z najgorszych decyzji jakie podjąłeś / aś w życiu (i dlaczego tak uważasz)? 

Nie lubię żyć przeszłością i rozpamiętywać co mogłoby się stać gdyby….

Tak naprawdę niczego w swoim życiu nie żałuję i gdybym mogła wrócić wstecz nie cofnełabym niczego. Ale mogę powiedzieć, że jest coś co chciałabym zrobić, a czego nie zrobiłam w przeszłości.

Skończyłam studia językowe (czego nie żałuję), aczkolwiek dziś uważam, że lepiej by było gdybym skończyła studia związane z marketingiem! Cóż, nasze życie stale się zmienia i ciągle się rozwijamy!

Ale kto powiedział, że nie mogę skończyć dodatkowego kierunku teraz?

 

Jakie mysli / nawyki pozwoliły ci zmienic zycie na lepsze?

Medytacja, medytacja, medytacja – niezwykła jest sila naszego umysłu. Wiem, że niektórzy ludzie w Polsce maja już dość coachingowych wywodów, ale wierz mi, wszystko siedzi w naszej głowie.  Każdego dnia mamy wolny wybór: możemy uczynić nasze życie absolutnie fantastycznym lub absolutnie żałosnym 😊

Zapisywanie wszystkiego w kalendarzu – nie rozstaje się z moim kalendarzem i jestem bardzo dobrze zorganizowana. Mogę zgubić telefon, ale jeśli zgubiłabym mój kalendarz to straciłabym moją głowę!

Metoda małych kroków – to kolejna zasada, którą stosuję w moim życiu. Każdego dnia kroczek do przodu! Staram się nie robić milion rzeczy na raz i każdego dnia dokładać cegiełkę do mojego wymarzonego celu!

 

Najlepsza i najgorsza rada / myśl / przysłowie, które przychodzi ci do głowy to …?

Będzie to cytat:

Od stuleci karmią nas gotową wiedzą nauczyciele, święci, autorytety i dzieła. Żyjemy słowami, a życie nasze jest jałowe i puste. Żyjemy jakby „z drugiej ręki”; żyjemy tym, co nam ktoś powiedział; żyjemy, kierując się swymi przekonaniami lub będąc pod przymusem sytuacji, jaką tworzy nasze środowisko. Jesteśmy wynikiem wszelkiego rodzaju wpływów i nie ma w nas niczego nowego, niczego oryginalnego, pierwotnego i jasnego.

(J. Krishnamurti, „Wolność od znanego”)

 

Które umiejętności mogą przydać się w życiu najbardziej? 

Umiejętność panowania nad własnymi emocjami i…duży dystans do siebie. Często obserwuję, że ludzie wiele rzeczy mówią i robią pod wpływem emocji. Wszystko zależy dzisiaj od naszych emocji i naszej umiejętności radzenia sobie z nimi. Prowadzenie twojego bzinesu,praca na etacie, dogadywanie się z innymi ludźmi- jakiekolwiek rezulaty osiągasz są one ściśle powiązane z umiejętnością panowania nad swoimi emocjami.

Kolejna rzecz to dystans do świata, ludzi i siebie. Nie każdy będzie chwalić naszą urodę, wiedzę, osobowość, itp. Trzeba umieć zaakceptować fakt, że ktoś ma prawo myśleć o tobie źle. Nie możesz na wszystkich ludziach wymuszać by mówili i myśleli o tobie w samych superlatywach! Daj prawo innym do myślenia o tobie źle. Bo jeśli to zrobisz to w końcu przestaniesz być niewolnikiem innych ludzi. Zawsze powtarzam, że hejt nie istnieje…istnieje tylko nasze niskie poczucie własnej wartości😊Potrzeba lat by to zrozumieć,ale warto!

 

Pomysły, które chcę wdrażać, albo już wdrażam, ale nie wiem jaki jeszcze będzie ich skutek, lecz chcę się nimi podzielić to …?

Mam mnóstwo pomysłów. Są one związane z nauczeniem j.hiszpañskiego bo tym zajmuję się na codzień. Prowadzę również własną agencję tłumaczeń i mam tysiące pomysłów do zrealizowania!

Bardzo chciałabym wydać kolejny kurs do nauki j hiszpañskiego oparty na nauce przez zabawę. Mam mnóstwo pomysłów i jestem w trakcie tworzenia tego kursu, ale to jeszcze trochę potrwa!

Jak to mówią Hiszpanie….Paciencia czyli…cierpliwości 😊