JAK STAWAĆ SIĘ KAŻDEGO DNIA O 1% LEPSZYM?

Popełniam błędy. Bywam niedostatecznie przygotowany. Czasem coś robię po raz pierwszy w sposób daleki od doskonałości. Wszystkie te chwile łączy wspólny mianownik – wrzucam je do swojego notatnika, aby je „przepracować”. Na przykład wróciliśmy właśnie z majówki. Nigdy wcześniej nie sprawdzałem opinii na temat miejsca w którym miałbym przenocować. Okazało się, że gdybym poświęcił na to około 2-3 minut natychmiast zacząłbym szukać nowego, bo były krytycznie negatywne (podobnie jak moje odczucia z pobytu tam). Natychmiast do notatnika wrzuciłem krótką informację – SPRAWDZAĆ OPINIE PRZED DOKONANIEM REZERWACJI. Będzie tam tak długo, aż nie wejdzie mi to w krew. Na spotkaniu z klientem nie dysponowałem kilkoma informacjami. Do notatnika trafiła notatka, aby PRZYGOTOWAĆ INFORMACJĘ I NOSIĆ JĄ ZE SOBĄ W TECZCE. Stojąc w kolejce w sklepie doszedłem do wniosku, że robiąc zakupy na kilka dni będę tracił na to mniej czasu – stosowna notatka momentalnie pojawiła się w komórce.

Stykam się także z problemami dla których nie mam gotowego rozwiązania – wtedy do notatnika trafia opis problemu z którym chcę się zmierzyć. Tak, by ułatwić sobie życie w przyszłości.

Takich wniosków mam przynajmniej jeden dziennie. Każdego staję się usprawniam procesy w swoim życiu, aby było ono jeszcze przyjemniejsze. Nie zostawiam problemów samym sobie – po prostu się na nie nie godzę i stale wprowadzam tu i ówdzie drobne poprawki czyniące moje życie o ten 1% lepszym.