JAK TANIO LATAĆ I ZNAJDOWAĆ TANIE LOTY?

To nie będzie bardzo dokładny przewodnik i nawet przez myśl nie przeszła mi myśl, by pozycjonować się na jakiegokolwiek eksperta. Ten tekst jest dla osób, które nie zdają sobie sprawy z faktu, że latać można dziś za nawet mniej niż 200 złotych w obie strony (najtaniej udało mi zrobić to za 70 złotych). Poniżej ledwie liznę temat (m.in. pomijam bagaże i sporo innych kwestii) i chcę raczej zainspirować lub wskazać od czego zacząć.

 

KILKA ZASAD:

– Należy być elastycznym i dostosowywać się do promocji. Często tak tanie są połączenia w określone dni z konkretnych lotnisk (czasem nawet zagranicznych).

– Polecam przeglądać w trybie prywatnym, bo cookies stron lotniczych z tego co słyszałem potrafią skojarzyć, że szukasz danego kierunku (np. wyszukujesz w google Rzym, albo fakt, że przeglądałeś już loty tam) i podnieść Ci ceny na ten lot.

– Zdarza się niestety, że trafię na jakieś niesamowicie tanie połączenia (za kilkanaście złotych), ale system to wykrywa i mówi, że rzekomo bilety zostały wyprzedane. Czuję się nieco oszukany, ale trudno. Możliwe, że Tobie również się to przytrafi

– Koniecznie zadbaj o ubezpieczenie turystyczne i europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego (PISAŁEM O TYM TUTAJ). Pozwoli ci oszczędzić nawet setki tysięcy euro w razie poważnego wypadku, które inaczej musisz pokryć z własnej kieszeni.

– Pamiętaj, że bilet lotniczy faktycznie bywa tani, ale często miejsce lądowania jest oddalone od miejsca docelowego i dotarcie tam to dodatkowy koszt.

 

ZACZYNAMY!:

1] Zajrzyjcie do E-sky do zakładki okazje (KLIK).

2] Jeśli chcesz otrzymywać informacje na maila o promocjach lotniczych polecam włączyć sobie powiadomienia na www.fly4free.pl

3] Jeśli interesuje cię wylot na określony czas w konkretne miejsce to polecam utworzyć sobie alert cenowy na Skyscanner (po wybraniu jakiegoś lotu w lewym górnym rogu masz opcję „utwórz alert cenowy”). Wtedy ilekroć się zmieni dostaniesz stosowne powiadomienie.

4] Zaskakująco łatwo jest znaleźć tanie połączenia ręcznie. Czasem wylot jednego dnia jest bardzo tani i wystarczy wtedy znaleźć równie tani dzień powrotu. Na przykład teraz na potrzeby tego artykułu po kilku kliknięcia znalazłem wylot do Londynu w obie strony za 34 złote na aplikacji „Rynair”. Wbij na www.tanie-loty.com.pl, buszuj i EKSPERYMENTUJ.

Do znajdowania noclegów polecam Booking.com. Nie wiem czemu, ale jeśli próbowałem robić to poza serwisami tego rodzaju to cena była wyższa.

Do zwiedzania polecam Google Trips, które opisywałem w artykule o fajnych aplikacjach (KLIK). Kiedy przyjeżdżam na miejsce uruchamiam ją i po prostu zaczynam zwiedzać bez żmudnego planowania.

Czego życzę i Tobie! A teraz działaj!

  • Polecę stronę do wyszukiwania lotów – azair.pl – można tam w łatwy sposób wyszukać dobre ceny na loty. Ta porada na początku Twojego wpisu o czyszczeniu cookies jest bardzo ważna!