„Uważam, że szkoda czasu na zajęcia, które nas nie rozwijają” – Paweł Blicharski

19 letni młody przedsiębiorca, pasjonat kolarstwa oraz tematu samorealizacji. Wiek to dla niego tylko liczba, i nie stoi to dla niego na przeszkodzie w odnoszeniu sukcesów. Ogarnia markę odzieżową pablowear.pl. Współtworzy też aplikację mobilną Weight Under Control. Ma również agencję interaktywną Codeart Design

 

(rozmowa jest elementem większej całości; to co za nimi stoi opisałem TUTAJ)

 

Jedne z najlepszych decyzji jakie podjąłeś / aś w życiu (i dlaczego tak uważasz)?

Moją najlepszą decyzją w życiu jest przede wszystkim fakt, że zacząłem się spełniać zawodowo w młodym wieku. Od 16 roku życia zacząłem tworzyć start upy, z roku na rok je coraz bardziej rozwijać. Dzięki tamtym chwilom, które pozwoliły mi być tu gdzie teraz jestem, czuję, że spełniam swoje marzenia w tak młodym wieku.

 

Jedna z najgorszych decyzji jaką prawdopodobnie w życiu popełniłeś/aś i jaka jest tego historia?

Moim zdaniem w życiu nie ma złych decyzji, są wyłącznie pochopne. Gdybym wiedział, że dana decyzja będzie złą, nie wykonałbym jej, więc takie decyzje to nic innego jak nauka na błędach, których nie uważam za coś złego. To nieodłączny element sukcesu.Dlatego uważam, że nie nie popełniam złych decyzji 🙂

 

Jakie myśli / nawyki pozwoliły ci zmienić życie na lepsze?

Najważniejsze myśli jakie mi towarzyszyły w najbardziej produktywnym czasie, to, że tworzę coś wielkiego, i najważniejsze abym nie zwracał uwagi na innych, na konkurencje. Sam wyznaczałem swój wysoki poziom. Takie podejście pozwoliło mi osiągnąć wiele wcześniej wyznaczonych celów.

 

Najlepsza i najgorsza rada / myśl / przysłowie, które przychodzi ci do głowy to …?

Najlepszą radą według mnie jest to, aby nie skupiać się w życiu na jednej dziedzinie życia, trzeba się spełniać w kilku. Powód? Rynek ciągle się zmienia, dlatego warto mieć kilka fachów w ręku. Najgorsza rada? Moim zdaniem nie ma takiej, z każdej rady można wyciągnąć wnioski, które dadzą nam wiele do myślenia.

 

Ulubione zajęcia, którym się oddajesz (lub miało to miejsce w przeszłości) w czasie wolnym to …?

Na pewno jest to kolarstwo. Kiedyś trenowałem dużo, teraz ze względu na brak czasu mniej, jednak danie sobie wycisku podczas treningu świetnie oczyszczało mój umysł z negatywnych myśli. Nie zapominam o takich przyjemnościach również jak siłownia, imprezowanie ze znajomymi, czy najzwyklejsze czytanie książek.

 

Na co twoim zdaniem szkoda czasu?

Uważam, że szkoda czasu na zajęcia, które nas nie rozwijają, a nawet nas w pewnym stopniu cofają od wyznaczonych celów. Co to jest? Każdy powinien odpowiedzieć sobie na to pytanie osobiście. W moim przypadku są to niektóre filmy na youtube, które nic pożytecznego nie wnoszą do mojego życia, a czas mi zabierają.

 

Które umiejętności twoim zdaniem mogą przydać się w życiu najbardziej?

Z własnego doświadczenia wiem, że w życiu najbardziej przydaje się komunikacja z innym człowiekiem, dzięki niej życie staje się o wiele łatwiejsze. Można nawiązać, o wiele więcej kontaktów i przede wszystkim spełniać się zawodowo będąc na wyższym levelu 😉

 

Pomysły, które chcę wdrażać, albo już wdrażam, ale nie wiem jaki jeszcze będzie ich skutek, lecz chcę się nimi podzielić to …?

Pomysłów, jak i celów na ten rok jest bardzo dużo. Teraz jestem w trakcie tworzenia dwóch nowych portali o tematyce biznesowego i szeroko pojętego luksusu. W tym roku planuję również wydać książkę pt. ”21 wiek choroba przeciętności” więcej szczegółów nie mogę zdradzić, ale zapewniam, na pewno będzie o moich projektach głośno 🙂