KILKA WAŻNYCH DLA MNIE MYŚLI, KTÓRYMI SIĘ KIERUJĘ

Co jakiś czas zapisuję sobie kilka cennych myśli z którymi staram się oswajać. Nie znajdziecie tu wszystkich, bo jeszcze chwila i ktoś stwierdzi, że się ekshibicjonizuję w sieci. Są tu te ważne. Kolejność nie jest przypadkowa, a im niżej tym dana myśl dla mnie ważniejsza.
 
👉 Gniew jest bezproduktywny, a decyzje, które w jego przypływie podejmowałem były zawsze najgorsze z perspektywy czasu (są drobne wyjątki, gdy zmobilizował mnie do zmiany np. pracy w której się męczyłem)
 
👉 Fakt, że się czegoś boję czy nie niczego nie zmieni.
 
👉 Z perspektywy czasu problemy dnia dzisiejszego ustąpią innym, więc nie warto już teraz przesadnie się nimi katować w głowie.
 
👉 Jeśli czuję dyskomfort to PRAWDOPODOBNIE się rozwijam. Co jakiś czas celowo się na niego narażam, a trudnościach znajduję radość z tego, że czegoś mnie nauczyły.
 
👉 Czas jest krytycznie ważnym zasobem, więc chcę coraz więcej delegować, aby oddawać się ważniejszym sprawom, albo przyjemnościom. Przypomina mi o tym zegar odliczający czas do mojej śmierci: http://bit.ly/2K9qOxk
 
👉 Nie zależy mi na zdaniu wszystkich, a liczę się tylko ze zdaniem tych osób, które szanuję w DANEJ dziedzinie (jeśli powiedzmy kolega lekarz mi coś mówi na temat zdrowia to nawet nie dyskutuję)
 
Mam tego u siebie dużo więcej, ale tak jak powiedziałem – nie wszystkim chcę się dzielić, by nie wyjść na totalnego dziwaka 🙈