WIEŚCI O ROZMAITEJ TREŚCI #5 📰 – TEN Z (CAŁKIEM) DOBRYMI WIEŚCIAMI

Starałem się jak mogłem, by O TYM nie mówić 🤭, ale i tak wiemy jak to się skończy. Siłą rzeczy nic innego się teraz nie dzieje.

📨 Empik Premium za darmo przez 2 miesiące (https://www.empik.com/czas-w-domu). Darmowe dostawy i dużo e-booków za przysłowiowe friko.

📽 Dystrybutor filmów „Kino Świat” udostępnił na YT, za darmo oczywiście, kilkadziesiąt ze swoich filmów!: https://bit.ly/2xxzqIQ

👩‍🏫 Genialne narzędzie do tworzenia zajęć / ćwiczeń w formie gier. Podrzućcie nauczycielom! https://wordwall.net/pl

🤗 Chcesz śledzić doniesienia ze świata, ale męczy cię (podobnie jak mnie), że tak trudno przebić się do jakichś DOBRYCH doniesień? No to masz tu serwis dla Ciebie! www.dobrewiadomosci.net.pl/

🍛 Aplikacja „Too good to go” pozwala kupować dużo taniej jedzenie, które i tak trafiłoby do kosza: https://toogoodtogo.pl/pl

DOBRA, TERAZ SMUTY i „INNE” 🤭

🤔 CZY EPIDEMIA POWOLI MA SIE KU KONCOWI? Jeśli wierzyć panu Radosławowi Pyffelowi (https://bit.ly/2wGyiCG) to w samym Wuhan, czyli z miejsca z którego w grudniu się to wszystko (prawdopodobnie) zaczęło, nie odnotowuje się już tam nowych przypadków. Część regionów Chin (np. Szanghaj) ma coraz mniej restrykcji. Warto obejrzeć całą rozmowę, choć oczywiście sytuacja jest dynamiczna i nic pewnego nie jest.

 

👎 Dla przeciwwagi tekst o tym, że „social distansing” może być naszym nowym, normalnym życiem przez rok: https://bit.ly/2QSEaQq. Jak będzie faktycznie naprawdę trudno wyrokować. Sam, na bazie własnych obserwacji, uznałem, że restrykcje zaczną się rozluźniać w okolicach końca maja 2020. Zrobiłem to po to, aby przestać sobie zadawać stale pytanie, kiedy wszystko wróci do normalności. Jako najgorszy scenariusz rozważam właśnie cały rok, ale trochę chcę wierzyć, że jeśli do walki zmobilizował się cały świat, zmiany nadejdą szybciej.

👨‍👩‍👧‍👦Jeśli chcesz porozmawiać o polisie na życie – www.polisaprzezsiec.pl. Wiesz, na przykład jesteś jedynym lub głównym żywicielem, jestem młodą osobą obawiająca się np. nowotworu, albo jeśli jeden wypadek dzieli cię od tego, by nie pracować, a tym samym nie zarabiać.

🌎 Chcesz pozwiedzać piękne zabytki? Pewnie, że możesz! Ruszaj! https://bit.ly/2JlSFrv 🕵️‍♀️ Nagły (i zrozumiały wzrost zainteresowania) odnotowuje narzędzie o nazwie „Sneek” (https://sneek.io). Oficjalną intencją twórców (czego nie zamierzam negować) była możliwość tworzenia czegoś w rodzaju wirtualnego biura. Co określony czas robi zdjęcie wszystkim uczestnikom „czatu” (za ich zgodą oczywiście). Można także natychmiast rozpocząć z kimś rozmowę na kamerce. Już podniosły się głosy, że pracodawcy wykorzystują to do kontrolowania swoich pracowników.

🚗 Jeśli potrzebujesz polisy na samochód / dom (bo akurat się kończy czy coś) to rzuć okiem tutaj (do zrobienia bez odchodzenia od komputera): https://bezpieczny.pl/26514

👨‍🏫 Charles Coomber, który jest nauczycielem w Amerykańskiej „middle school”, postanowił wykorzystać na zajęciach … wirtualną rzeczywistość. Umożliwia to możliwość prawie nieograniczonej interakcji w świecie przedstawionym gry „Half Life: Alyx”. Wzniósł pomysłowość na zupełnie nowy poziom: https://bit.ly/2QJtELi. Kto wie, może kiedyś przyszłe pokolenia będą uczyły się w wirtualnych klasach? Nie twierdzę, czy to dobrze czy źle, bo to długa dyskusja.

🆗 Czy koronawirus ma jakieś … dobre strony? Pomijając ludzkie tragedie, ma kilka, dość nieoczywistych. Drastycznie zmniejszyła się emisja CO2 – mniej samochodów na drogach i praktycznie samolotów w powietrzu. Spadają ceny ropy, co przekłada się na niższe ceny paliwa. Oswajamy się z płatnościami bezgotówkowymi (ten kto dotąd skutecznie unikał posiadania terminala mógł zostać przymuszony przez sytuację). Po wszystkim pracodawcy wreszcie dostrzegą, że praca nie zawsze musi odbywać się w biurze i miejsce jej wykonywania czasem nie ma większego znaczenia. Wiem, to wszystko marne pocieszenie w obliczu tego z czym się mierzymy, ale to bardziej ciekawostka.

📰 Tygodnik „WPROST” rezygnuje z papierowego wydania. To ciekawe case study, bo co prawda przyczyną JEST pandemia, która drastycznie wpływa na sprzedaż (i kilka innych czynników), ale nawet sam wydawca twierdzi, że prasa drukowana to przeszłość: https://bit.ly/3dw8hXn

LOKOWANIE PRODUKTU (blogasek): zmieniamzycienalepsze.pl

POPRZEDNI ODCINEK: https://bit.ly/3aoXyfy