MAM ZEGAR ODLICZAJĄCY KIEDY UMRĘ (!)

Na pewno w jakimś stopniu myślisz sobie, że mi odbiło – komu zależy, by uparcie sobie przypominać sobie o zbliżającym się końcu? Jestem tego świadom, więc raczej nie będę dzielił się tym na randce, ani nie będę traktowałbym jak ciekawej anegdoty przy biurowych pogaduchach. To moje osobiste i jeszcze cieplutkie szaleństwo, które zasłyszałem od Roberta Grynie w wywiadzie z Marcinem Osmanem (https://www.youtube.com/watch?v=jGA0JTU0IIc).

Właśnie tam zdradził, że na ekranie pulpitu odlicza mu zegar pokazujący ile mniej więcej życia mu pozostało. Zrządzeniem losu też ostatnio dociera mnie, że nie jestem nieśmiertelny, a chwilami ten czas zwyczajnie marnuję. Nie zrozumcie mnie źle – lubię wypoczywać i mało pracować. Nie mam ambicji stać się pracoholikiem, ani tym bardziej chwalić się tym jak mało czasu mam na wszystko. Kiedy jednak łapię się na tym, że oglądam któryś n-ty z rzędu odcinek serialu pod rząd, albo przeglądam Facebooka licząc na to, że coś ciekawego mi podsunie, bo nie mam lepszych zajęć – dociera do mnie, że po prostu zabijam czas. Tymczasem realnie to on zabija mnie wraz z jego upływem, więc towarzyszy mi poczucie, że nie zawsze robię to co akurat NAPRAWDĘ chciałbym. Zamiast oglądać wieczorem serial z braku lepszej alternatywy wolałbym na przykład wracać wtedy do wynajętego mieszkania, gdy właśnie zwiedzałem nowe miasto. Zamiast poczucia zabijania czas wolałbym w tym miejscu poczucie ekscytacji / dreszczu emocji.

Zbyt wiele jest w moim życiu momentów w którym tego czasu nie szanuję. Nie chcę, by zmobilizowała mnie dopiero jakaś ewentualna wieść od lekarza, że zostało mi kilka tygodni życia (to ponoć wtedy czyni każdy dzień bezcennym). Chcę, bym o każdym dniu i (w miarę możliwości) momencie życia powiedzieć, że był ważny, albo dał mi dużo radości.

To cholernie trudne. Co nie zmienia faktu, że będę próbował.

 

Mój zegar znajdziesz tutaj (odpalam go zawsze jako jedną z zakładek, by mi towarzyszył): https://online-countdown.pl.downloadastro.com/tools/#2799093600000_VU1SxJggV1RFRFk=

Własny stworzysz tutaj: https://online-countdown.pl.downloadastro.com/tools/