Jak zrobić biurko do pracy stojącej?

Spodobało mi się stwierdzenie z „Orange is new black”, w którym jeden z bohaterów trzecioplanowych rzucił, że „siedzenie to nowy rak”. Z garażu podziemnego wsiadamy do auta, tam wjeżdżamy pod biuro do którego mamy kilka kroków do naszego siedzącego stanowiska pracy. Tam spędzamy 8 godzin (w jedynej słusznej pozycji), wsiadamy do auta i wracamy do domu, by zrelaksować się przed telewizorem lub komputerem. Kiedy dorobiłem się bólu pleców na który pracowałem miesiącami żyjąc w ten sposób uznałem, że czas ogarnąć sobie biurko do pracy stojącej. Wrzuciłem na listę zadań i odwlekania nie było końca.

– A to drogie w cholerę
– A to wymiary nie takie
– A to złożę sobie pod siebie na zlecenie. Ale znów mijały dni i szukałem wykonawcy, który zrobiłby to w ludzkiej cenie.

W końcu się wkurzyłem i po prostu postawiłem pierwszy lepszy karton oraz parę gier. Działa tak samo, a jest  do tego darmowe i gotowe w 2 minuty. Mogłem zrobić to, albo szukać w nieskończoność idealnego rozwiązania, aż znalazłbym wymówkę, by to zarzucić.

A, że brzydkie? Mam to gdzieś – grunt, że plecy mi za to kiedyś podziękują.

 


  • Sebastian Adamek

    Zgadza się 🙂 Ale co z nogami ? 😉

    • Jak leżę, albo siedzę na kanapie lub w biurze to mają czas. Jakby już bolały to zdemontuję ;]

  • ostatnio testuję podobny patent. Zauważyłem, że najlepiej mi się sprawdza wysokość 105-115cm. Kombinowałem podobnie jak Ty, ale wiadomo, to „prowizorka”, na dłuższą metę warto rozważyć jakąś szafkę lub komodę na wysokość wspomnianą wcześniej + blat na zamówienie