Z ŻYCIA GRUPY „ZMIENIAMYZYCIENALEPSZE” NA FB #1

Wahałem się, czy ma powstać grupa na Facebooku. Taka, która gromadziłaby osoby pragnące wprowadzać regularne zmiany w swoim życiu na lepsze. Na podstawie waszego feedbacku postanowiłem spróbować, a efekt jest taki, że teraz codziennie (ok, raz się zdarzyło tego nie zrobić) wrzucam treści, które mają wnosić jakąś wartość. Poniżej macie tzw. „ścinki” tego co się tam znajduje. Do grupy można dołączyć …

 

TUTAJ.

 

DARMOWY PROSTY CRM LUB LEJEK SPRZEDAŻOWY:

Długi czas nie mogłem zdecydować się na żaden system do zarządzania projektami. Potrzebowałem go do zarządzania swoją sprzedażą. Próbowałem kilku różnych w systemie abonamentowym, ale każdy okazywały się być zbyt rozbudowane na moje skromne potrzeby.

Przypomniałem sobie o Trello – darmowym narzędziu do organizacji pracy i (jeśli tego potrzebujemy) zarządzania projektem w zespole. Trello jest banalnie prosty w użyciu, ale uporządkował wreszcie moje działania. Prosty ficzer jakim jest sprawdzanie kolumny w prawo, gdy tylko pchnę element układanki naprzód zrobił tu robotę.

 

 

COŚ DLA INWESTORÓW:

Jedna osoba dołączyła do grupy, bo szukała ludzi aktywnie w coś inwestujących. Jest taka ogólnopolska inicjatywa pod nazwą Global Investor Club (nazwa strasznie nadęta, ale niech was nie zraża). W dużym uproszczeniu są to spotkania osób zainteresowanych inwestowaniem w PRZERÓŻNE formy – od oklepanego już wynajmu / podnajmu, po mniej oczywiste jak kryptowaluty, wina i tak dalej. Spotkanie odbywa się raz w miesiącu w kilku miastach w Polsce (w linku macie ich spis, który cały czas ma się rozrastać). Wejściówka kosztuje 30 złotych. Na spotkaniach pojawiają się zarówno praktycy z wieloletnim stażem jak i osoby zupełnie zielone. Jest czas na wypowiedzi prelegentów jak i networking (dla którego to się zresztą pojawiałem). Same spotkania są tylko pretekstem do potencjalnego upsellingu (bo płatnych inicjatyw w grupie jest więcej), ale same już spotkania dały mi mnóstwo fajnych kontaktów, które już dwukrotnie mi zaprocentowały. Jest nienachalnie, bardzo przyjaźnie i z nastawieniem na dawanie wartości.

Idealnie wpasują się tu osoby pracujące w finansach i prawnicy, bo pojawiają się tu ludzie potrzebujący ich usług.

 

Oddziały

 

AMBITNY SERWIS DO CODZIENNEGO ZABIJANIA CZASU:

Jeśli szukacie jakiegoś serwisu przy którym można nieco ambitniej zabić czas to Futurism.com jest jak znalazł. W dużym skrócie dla tych, którzy ciekawi są w jakim kierunku zmierza świat. Dotychczas czytywałem „Spiders Web”, ale dotarło do mnie, że sporo z ich publikacji nastawionych jest na robienie dramy (za czym nie przepadam).

 

 

APLIKACJA DO PODCASTÓW:

Testowałem w swoim życiu z kilka wiader aplikacji do słuchania podcastów. Każda miała coś co mnie w niej irytowało – ostatnia na przykład miała na przykład absolutnie inwazyjne wyświetlanie reklam (gdyby mogła to pewnie blokowałaby mi telefon dopóki choćby w jedną nie kliknę).

Padło na Castbox z czyjegoś polecenia.

I polecam dalej. Intuicyjne menu, funkcja discover pozwalająca odkrywać kolejnych autorów, nie rzucająca mi w twarz reklamami, darmowa i z kilkoma fajnymi funkcjami. Niech wieść o tym, że to dobra appka niesie się dalej.